Sponsor Bağlantılar

-

Tayfun Nedir ? Nasıl Oluşur


Sponsor Bağlantı

Tayfun, Tayfun Nedir ve nasıl Oluşur, Tayfun Neye Denir sorularının yanıtlarını doğal afetler ile ilgili hazırladığımız kısa bilgi notumuz ile sizlere sunmak istiyoruz.

Tayfun , Kasırgalar , kuvvetli rüzgarları , farklı bulut yapıları ve sellere yol açan yağmurlarıyla Dünya’nın belkide en olağanüstü gökyüzü olaylarından birisidir . Hortumlardan yaklaşık olarak 2000 kat ek olarak büyük kalan kasırgalar , yollarına çıkan neredeyse her şeyi yok eder , verdikleri büyük zararlarla ülkelerin ekonomilerini felce uğratırlar .

kasirgaresimleri

Büyük ihtimalle de gerçekleştikleri bölgelerde birçok can alırlar . Hortumlar genellikle kısa sürüp tespit edilmiş ve birçok ufak bir alanda tesirli olurken; kasırgalar oldukça genişçe alanlara yayılabilir ve daha yavaş hareket ederler .

.....

Büyük Okyanus’un batısında ve Çin Denizinde sıklıkla görülür . Kuvvetli kasırga anlamına gelir . Tayfunlar yerleşim bölgelerinde yapıların bir bölümünün yıkılmasına yol açar .

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür AnsiklopedisiTüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !


Benzer Konular

 tayfun nasil olusurtayfun nedir nasıl oluşurtayfun nedirtayfun nedir kisacatayfun doğal afeti nedirtayfun afeti nedirTayfun nelere neden olurtayfun nedir nerelerde görülürtayfun doğal afetitayfun nasıl oluşur kısaca
Tayfun Nedir ? Nasıl Oluşur admin tarafından 27 Eylül 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Tayfun Nedir ? Nasıl Oluşur isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz