Sponsor Bağlantılar

-

Kısaca Anadolu Selçuklu Devletinde Toprak Yönetimi


Sponsor Bağlantı

Anadolu ve Türk Tarihi Konu anlatımlarında Kısaca Anadolu Selçuklu Devletinde Toprak Yönetimi Hakkında Özet ve Kısa Bilgileri Sizlere açıklamak istiyoruz.

anadolu-selcuklu

Toprak İdaresi

.....

Toprağın devlet mülkiyetinde olduğu Anadolu Selçuklularında toprak idaresi 4 bölüme ayrılmaktadır.

İkta sistemi ile devletin silahlı güç harcamalarının azalması amaçlanmıştır. İkta sistemi ile birlikte imalat artmış, asayiş ve güvenlik sağlanarak devletin otoritesi arttırılmak istenmiştir.

Anadolu Selçuklu vaktinde halka hizmet emeliyle yapılan cami, medrese, şifahane, kervansaray, imarethane gibi yerlerin giderleri vakıflardan ele geçirilen gelirlerle karşılanmaktaydı.
Bilgi Media & Vikipedi Türk  İslam Tarihi ve Anadoluda Türkler Konu Anlatımları
Benzer Konular

 selcuklu devletin de toprak sistemiselçuklu devleti toprak gücü ozetselçuklu devletinde toprak yönetimi kısacaselçuklularda toprak yönetimi kısaanadolu selçuklu devleti toprak sistemiSelçuklularda toprak yönetimi nasıldır kısacaselçuklularda toprak yönetimine ne ad verilirselçuklularda toprak yönetimi nasıldır kısa bilgiselçuklularda toprak yönetimi nasıldıanadolu selçuklu devleti kimdir kısaca
Kısaca Anadolu Selçuklu Devletinde Toprak Yönetimi Krizantem tarafından 28 Ocak 2014 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Kısaca Anadolu Selçuklu Devletinde Toprak Yönetimi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz