Sponsor Bağlantılar

-

Kanda Sedimantasyon (Sedim) Yüksekliği Ne Demektir, Neyi Gösterir


Sponsor Bağlantı

Kanda Sedimantasyon (Sedim) Yüksekliği Ne Demektir, Neyi Gösterir, Kanda Sedimin Yüksek Çıkmasının Anlamı Nedir Sizlere Kısaca Açıklamak istiyoruz.

Kanda belirlenen Sedimantasyon yüksekliğinin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız kısa yazımızda öğrenmek istediğiniz bilgilere erişebilirsiniz.

soru-cevaplar

Sedimantasyon Yüksekliği;Kanda yapılan sedimantasyon ölçüm ve incelemelerinde asıl bakılan vaziyet kanda yer alan eritrositlerde oluşan çökme hızının ölçümüne verilen isimdir.

.....

Sedimantasyon ESR olarak tabir edilen Eritrosit Çökme Hızı hekimlere çeşitli hastalıklara tanı koyabilmeleri için yardımcı olan bir kan değeridir. Sedimantasyon hızının ölçümü hastaya tanı koymak için atılan adımlardan yalnızca birisidir. Katz indeksi ve ya milimetrik değerler ile sedimantasyon hızı tanımlanmaktadır. Kanda birinci saat değeri ile ikinci saat değerinin aritmetik olarak alınan ortalamasına Katz indeksi isimi verilmektedir.

Sedimantasyon değerinin arttığı vaziyetlerde doktorlar çoğunlukla iltihabi ve enfeksiyonlu bir hastalıktan, ur, tüberküloz, romatoid artrit, glomerüloreflit gibi hastalıklardan şüphelenirler.

Maviyle Pembe Güncel Sağlık ve Yaşam Portalı
Benzer Konular

 sedim yuksekligikanda sedimantasyon yüksekliğisedimantasyon yüksekliği neyi gösterirsedim ne demekkanda sedimin yuksek cıkmasısedimin yüksek çıkmasıkanda sedimsedimantasyonun yüksek çıkması ne demeksedimentasyon NEYİ GÖSTERİRsedimantasyon yüksekliği ne demek
Kanda Sedimantasyon (Sedim) Yüksekliği Ne Demektir, Neyi Gösterir admin tarafından 20 Aralık 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Kanda Sedimantasyon (Sedim) Yüksekliği Ne Demektir, Neyi Gösterir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz