Sponsor Bağlantılar

-

Eleştiri (Tenkit ) Nedir Kısaca


Sponsor Bağlantı

Eleştiri (Tenkit ) Nedir Kısaca İle İlgili Bilgileri özet  Tanımını ve Eleştiri  Türü Hakkında sizlere yardımcı olabilecekleri açıklamak istiyoruz.

Eleştiri Nedir – Tenkit Türleri

sozlukler
Bir fert , eser yada konuyu dosdoğru ve hatalarını göstererek yorumlamak için yazılan uzun olmayan metinlerdir . Hedeflenen öğeyi açık, net , doğru ve hatalı yönleriyle tanıtmayı amaçlayabileceği buna benzer , bu öğenin dosdoğru tanıtılmasını sağlamayı ve bir değerlendirmeyi de amaç alabilir . Edebiyat sorunlarını ve yapıtlarını konu alan inceleme , yorum yada ölçümlendirme olarak da tanımlanabilir . İster kişisel zevklerle isterse estetik prensiplere gore sistemli bır sekilde değerlendirmedir . Nazmın kusurlarını bildiren ilim olarak da bilinir . Yazar; objektif olmalı; eseri dikkatle varsangel ( adem ) inceleyebilmeli; analiz ve yorumlayabilmeli , genişçe açılarla genişçe bir bilgiyle ve hassasiyetle eseri değerlendirme kabiliyetine sahip olmalıdır .

.....

Bilgi Media & Vikipedi Genel Kültür AnsiklopedisiTüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !


Benzer Konular

 tenkit nedir kısacaeleştiri nedir kısaca tanımıelestiri hakkinda bilgieleştiri hakkında kısa bilgikısaca eleştiri nediredebi tenkit hakkında kısaca bilgelestiri turunde kisaeleştri tenkit hakkında bilgitarihte tenkit nedirtenkit nedir çeşitleri nelerdir
Eleştiri (Tenkit ) Nedir Kısaca admin tarafından 13 Ekim 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Eleştiri (Tenkit ) Nedir Kısaca isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz