Sponsor Bağlantılar

-

C Vitamini Nelerde, Hangi Besinlerde, Yiyeceklerde Bulunur ?


Sponsor Bağlantı

C Vitamininin Faydaları ve yararları kısaca, C Vitamini Nelerde Bulunur, Hangi Besinlerin İçinde C Vitamini Vardır ve C Vitamini Nelerde, Hangi Besinlerde, Gıdalarda Yiyeceklerde Bulunur sorularının yanıtlarını sizlere vermek istiyoruz.

C vitamini hangi yiyeceklerde bulunur

 

C vitaminin bilinen koruyucu etkilerinin başında Solunum, yemek borusu ve mide kanserlerinin önlenmesi gelmektedir . Kanserojenlerle direkt olarak teması olanlar, günlük C vitamini ihtiyacının üzerinde C Vitamini alabilirler.

vitamin-c-1

Bu C Vitamini alımı durumu Olası kanser riskini azaltır. C vitamini tüketimi, yiyecek ve içeceklerle alınan nitrit ve nitratların kanser yapıcı olan nitrosaminlere dönüşmesini engeller. Yani bu durumda C vitamini, kansere yakalanma riskini azaltır diyebiliriz.

Düzenli olarak Her gün birkaç kez taze meyve ile sebze tüketen bayanlarda meme kanseri oluşum riski bu besinleri tüketmeyen kadınlara göre 10 kat azdır.

 

.....

C vitamini alım oranı arttıkça meme kanseri riski azalır. Bazı araştırmacılar C vitamini açısından zengin bir beslenmenin meme kanseri oluşma vakalarının yüzde 25 gibi ciddi bir oranında azalabileceğini iddia etmektedirler.

 

C vitamininin etkileri ve yararları , düşük yağ ve yüksek lif içeren diyetlerle birlikte tüketildiğinde etkinliği en üst seviyeye çıkar. C vitamini, çeşitli şekillerde vücuda giren birçok kimyasal kanserojenin etkisiz duruma gelmesine yardım eder.

 

 

C vitamini yönünden en zengin besinler ,Gıdalar, yiyecekler şunlardır;

 

Bilgi Media Alternatif  Tıp ve Sağlık Birimi
Benzer Konular

 c vitamini hangi besinlerde bulunur vikipedic vitamini hangi besinlerde bulunurc vitamini nelerde varc vitamini nelerde bulunurd vitamini nelerde bulunur forumdasdemir vitamini hangi yiyeceklerde varc vitamini hangi besinlerde bulunur kısacac vitamini hangi gidalardahangi yiyeceklerde c vitamini varvitaminler nelerde bulunur vikipedi
C Vitamini Nelerde, Hangi Besinlerde, Yiyeceklerde Bulunur ? admin tarafından 24 Ağustos 2013 tarihinde , Hakkında Bilgi kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
C Vitamini Nelerde, Hangi Besinlerde, Yiyeceklerde Bulunur ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz