Sponsor Bağlantılar

-

Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır?


Sponsor Bağlantı

Askerlik Tecil İşlemleri Nasıl Yapılır?

Askerlik çağına gelenlerin en çok merak ettiği soruların başında gelen Askerlik Erteleme Nasıl yapılır sorusunu sizlere kısa bir biçimde açıklamak istiyoruz. Askerlik Tecili İçin Gerekli Evraklar hangileridir sorusunun yanıtını da kısaca verelim. 2013 Askerlik Tecil İşlemleriAskerlik Tecil İşlemleri hakkında kafanıza takılan bir şey olursa sormanız durumunda merak ettiklerinizi yanıtlayabilirim.

askerlik-tecil
Üniversite okuyorsanız veya başka işlerden dolayı askeri ertelemek gibi bir kaygınız varsa, askerliğinizi tecil ettirebilir ve daha sonra gitmeye karar verebilirsiniz. Askerlik tecil işlemi için askeriyeye gitmeniz gerekiyor. Tecil işlemini ertelememeniz gerekiyor. Aksi halde başınıza ciddi sorunlar çıkabilir. Evraklarınızı hazır ettikten sonra  tecil işlemi sadece 2-3 saatinizi alacaktır. Kısa süre içerisinde askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz. Büyük şehirlerde yaşıyorsanız tecil işlemi daha uzun sürebilir. Askerliği tecil ettirmek için birtakım evraklara ihtiyacınız olacaktır. Bu evrakları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

-          En son mezun olduğunuz okulun diplomasının aslı veya fotokopisi

-          12 adet vesikalık fotoğraf ( Son altı ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor.)

-          Sürücü belgesine sahipseniz yanınızda bulundurun.

.....

-          Kimlik( Kimliğinizde T.C kimlik numarasının olması gereklidir. Ayrıca yıpranmış kimlikle işleminiz yapılmayabilir.)

 

Bu evrakları tamamladıktan sonra başka bir belgeye ihtiyacınız olmayacaktır. Bu evraklar ile en yakın askerlik şubesine giderek tecil işlemi için geldiğinizi söylemeniz ve evrakları teslim etmeniz yeterli olacaktır.
Askerlik Vazifenizi kazasız belasız tamamlayıp ailelerinize kavuşmanız dileğiyle.
Hayırlı teskereler arkadaşlar
Serdar YILDIRIMTüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !


Benzer Konular

 askerlik tecil ilemleriaskerlik tecili nasıl yapılıraskerlik tecili için gerekli belgelertecil için gerekli belgeleraskerlik nasıl tecil ettiriliraskerlik tecil ettirme son tarihaskerlik nasil tecil ediliraskerlik tecil ettirme son tarih 2014tecil için gerekli belgeler 2014Askerlik Tecil 2014
Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır? admin tarafından 22 Mart 2013 tarihinde , Hayata Dair Deneyimlerim kategorisine eklenmiştir.
  yeni 10
Benzer Konular
Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
3 responses to “Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır?”
 1. bhdratby diyor ki:

  Merhaba.meslek yüksek okulunu yarıda bıraktım açık öğretimede kayıt yaptırmadım.askerliği tecil etme sansım var mı?simdiden teşekkürler.

  • grwtgsfsf diyor ki:

   okumasanda ettirebiliyosun kardeş adam açıklamış zaten en son okuduğun okulun belgesiye askeriyeye gideceksin

 2. adasdsa diyor ki:

  Merhaba ARkadaşlar Açık Liseyi Yeni bitirdim Askerlik tecil ettirebilirmiyim Ettirebilrisem kaç sene ?
  yada Açık Üniversiteye giden kaç sene tecil ettirebilir
  Teşekkürler

Sende Yorum Yaz