Sponsor Bağlantılar

-

Akarsuların ekonomiye katkısı nelerdir kısaca


Sponsor Bağlantı

Akarsuların ekonomiye katkısı nelerdir kısaca ve Özet olarak sizlere konu Anlatımımızda açıklamak istiyoruz. Ödevleriniz de sizlere yararlı olacağını düşünmekteyiz.

akarsuresimleri
Akarsuların ekonomiye katkısı nelerdir?

Akarsular ülke ekonomisine oldukça fazla biçimde destek olan etkenlerdir. Akarsuların ekonomiye yararlarının başında içme suyu olarak kullanıldığı için sağlıklı ve ucuz su tüketimi imkanı sağlar aynı zamanda akarsular sayesinde tarımda sulama imkanları yaygınlaşır bu sayede tarım ürünlerinin verimliliği kalitesi ve çeşitliliği artar. Bir diğer faydası ise Akarsuların üzerine kurulmuş olan barajlar sayesinde hidroelektrik santralleri vasıtasıyla elektrik üretimi sağlanır. İnsan ve yük taşımacılığı içinde akarsulardan faydalanılır. Akıntısı ( Debisi ) fazla olan akarsularda Rafting ve kano tarzı su sporları yapıldığı için turizmi geliştirerek ekonomiye katkı sağlar.

Bilgi Media & Vikipedi Coğrafya Konu Anlatımları

.....Tüm dijital fotoğraf makinesi fırsatları için tıklayın !


Benzer Konular

 akarsuların ekonomimize katkılarıakarsuların ekonomimize katkısıakarsuların ekonomiye katkısı nelerdirakarsularımızın ekonomimize katkısıakarsuların ülke ekonomisine katkısıakarsuların ekonomiye katkılarıakar sularin ekonomiye kattigi katkilarakarsuların faydalarıakarsuların ülke ekonomisine katkılarıakarsuların üzerine kurulan barajların ekonomiye katkısı
Akarsuların ekonomiye katkısı nelerdir kısaca admin tarafından 10 Ekim 2013 tarihinde , Öğrenci Ders Notları kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Akarsuların ekonomiye katkısı nelerdir kısaca isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz